Aja Broqi e Meldin Mustafi, laureatët e vitit 2021

Tenis

Aja Broqi e Meldin Mustafi, laureatët e vitit 2021

Nga: K. Goca Më: 9 janar 2022 Në ora: 16:28
Aja Broqi e Meldin Mustafi, laureatët e vitit 2021

Tenistja Aja Broqi e tenisti Meldin Mustafi, u shpallën laureatët e vitit 2021 nga Federata e Tenisit e Kosovës, në një ceremoni madhështore që u organizua në hotelin “Sirius” në Prishtinë.

Aja e Meldini, u shprehën të lumtur që iu takoi epiteti i më të mirit, çmim që i motivon edhe më shumë për të punuar dhe arritur suksese edhe më të mëdha në vitin 2022.  

Presidenti i Federatës së Tenisit të Kosovës, Jeton Hadërgjonaj, e ka vlerësuar vitin 2021, vit të mirë, me synime që në vitin 2022 të shënojnë rezultate edhe më të mira. 

Image

Aja Broqi e pranon çmimin e më të mirës nga Jeton Hadërgjonaj, president i FTK-së 

Hadërgjonaj shpreson se një ditë do të janë edhe në Grand Slam.

Epiteti i gjyqtarit më të mirë të vitit 2021 i takoi Genis Nallbani, ndërsa trajner i vitit 2021 u zgjodh Kreshnik Arifi dhe klubi i vitit 2021: KT Peja. 

Image

Më të mirët për vitit 2021

Shpresa e vitit 2021 - Topi i Kuq: Bora Uka.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Kuq: Kenza Bushati.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Kuq: Eden Lota.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Kuq: Eli Duraku.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Portokalltë:  Hana Veseli.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Portokalltë: Reina Selmanaj.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Portokalltë: Amela Sina.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Portokalltë: Shend Hoxha.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Portokalltë: Morihej Duraku.
Shpresa e vitit 2021 - Topi i Portokalltë: Heron Ajeti.
Teniste e vitit 2021 - Grupmosha “U12”: Learta Muharremi.
Tenist i vitit 2021 - Grupmosha “U12”: Ervin Doli.
Tenist i vitit 2021 - Grupmosha “U12”: Unik Ramadani.
Teniste e vitit 2021 - Grupmosha “U14”: Altea Hajrizi.
Tenisti vitit 2021 - Grupmosha “U14”: Salidin Rama.
Teniste e vitit 2021 - Grupmosha “U16”: Aja Broqi.
Tenisti vitit 2021 - Grupmosha “U16”: Melos Nallbani.
Teniste e vitit 2021 - Grupmosha “U18”: Aja Broqi.
Tenisti vitit 2021 - Grupmosha “U18”: Melos Nallbani.
Tenist i vitit 2021 - Grupmosha “Veteran”: Slobodan Petroviq.
Tenistja më e mirë në arenën ndërkombëtare 2021: Vesa Gjinaj.
Teniste e vitit 2021: Aja Broqi.
Tenisti vitit 2021: Meldin Mustafi. 
Gjyqtari vitit 2021 - Genis Nallbani.
Trajner i vitit 2021: Kreshnik Arifi.
Klubi i vitit 2021: KT Peja.
Drejtor i turneut  “J5 Kosova Open- U18”: Shkëlzen Domi.
Çmimi për shërbim ndaj sportit: Izedin Zeka.
Çmimi për shërbim ndaj sportit: Arsim Haxhishabani.

Çmimi post mortum
Abdullah Zymberi
Faton Islami
Arben Zeka
Kujtim Rrahmani
Bekim Bunjaku

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat