Nadal shpërthen ndaj serbit: Mjaft!

Tenis

Nadal shpërthen ndaj serbit: Mjaft!

Më: 15 janar 2022 Në ora: 11:08
Nadal shpërthen ndaj serbit: Mjaft!

Gjykatësi Entoni Keli urdhëroi ndalimin e Gjokoviqit në Australi deri në përfundimin e procedurave ligjore për dëbimin e tij, objekt i një apeli përpara Gjykatës Federale.

Gjokoviq shkoi përsëri në paraburgimin e imigracionit në Melburn.

Për këtë rast ka reaguar dhe tenisti Rafael Nadal, i cili ka deklaruar se ndihet i lodhur nga e gjithë kjo situatë dhe se kompeticioni i njohur “Australian Open” duhet të zhvillohet me ose pa Novak Gjokoviq:

“Sinqerisht, jam i lodhur nga kjo situatë. ‘Australian Open’ është shumë më i rëndësishëm se çdo tenist. Nëse ai luan përfundimisht, në rregull.

Nëse ai nuk luan, ‘Australian Open’ do të jetë një ‘Australian Open’ i mrekullueshëm, me ose pa të. Ky është këndvështrimi im.”, tha Rafael Nadal.

Sonte në mbrëmje do të diskutohet përpara tre gjyqtarëve ankimimi për heqjen e vizës së numrit një në botë të tenisit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat