Halep, Sabalenka e Swiatek sigurojnë raundin e katërt

Tenis

Halep, Sabalenka e Swiatek sigurojnë raundin e katërt

Më: 22 janar 2022 Në ora: 12:39
Halep, Sabalenka e Swiatek sigurojnë raundin e katërt

Tenistja rumune Simona Halep, ish-numri 1 në botë, fitoi 2-0 (6-2, 6-1) ndaj malazezes Danka Kovinic, duke u kualifikuar për në raundin e katërt. Më tej shkon edhe tenistja franceze Alize Cornet, që mundi 2-1 me përmbysje sllovenen Tamara Zidansek.

Nuk zhgënjen as tenistja amerikane Danielle Collings, që fitoi 2-1 ndaj danezes Clara Tauson, ndërsa belgia Elis Mertens eliminoi kinezen Shuai Zhang.

Fiton edhe estonezja Kaia Kanepi, që mundi 2-1 Maddison Inglis të Australisë.

Në raundin e katërt shkon edhe numri 2 në botë për femra, bjellorusja Aryna Sabalenka  që mundi 2-1 (4-6, 6-3, 6-1) çeken Marketa Vondrousova, ndërsa polakja Iga Swiatek (numri 7 në botë), fitoi 2-0 (6-2, 6-3) ndaj ruses Daria Kasatkina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat