Tenistja qan në fushë gjatë ndeshjes

Tenis

Tenistja qan në fushë gjatë ndeshjes

Më: 16 mars 2022 Në ora: 11:58
Tenistja qan në fushë gjatë ndeshjes

Tenistja bjelloruse Viktoria Azarenka, ish-numri 1 në botë për femra, po kalon një moment të vështirë si pasojë e luftës në Ukrainë. Gjatë ndeshjes së turit të tretë në turneun Masters të “Indian Uells”, ajo ka shpërthyer në të qara, në mesin e setit të dytë, teksa ishte duke kryer shërbimin.

Azarenka luan në këtë turne si teniste neutrale, pa flamurin e vendit të saj.

Në takimin ndaj kazakes Elena Ribakina (kjo e fundit fitoi 2-0, 6-3, 6-4), Azarenka ka nisur të qajë në fushë për disa minuta në shifrat 2-2. Gjyqtarja e ndeshjes zbriti nga karrigia për t’i shkruar në ndihmë tenistes.

“Ke nevojë për ndihmë”, i tha gjyqtarja, duke qëndruar pranë bjelloruses, që mori edhe duartrokitjet e tifozëve.

Azarenka u përkul mbi raketën e tenisit dhe qante, deri sa mori veten dhe rinisi ndeshjen. Pak orë më vonë, Azarenka mbylli të gjitha faqet e saj në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat