Nadal kalon në gjysmëfinale të Wimbledonit

Tenis

Nadal kalon në gjysmëfinale të Wimbledonit

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 22:26
Rafael Nadal

Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinale të Wimbledonit, pasi sonte eliminoi Tylor Fritzin në çerekfinale.

Pavarësisht se spanjolli në këtë ndeshje u përball me një lëndim, kjo nuk e pengoi për t’u rikthyer dhe për të fituar me përmbysje.

36-vjeçari fitoi kundër Fritzit me rezultatin 3:2 në sete – (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6).

Në gjysmëfinale, 36-vjeçari do të takohet me Nick Kyrgios, i cili më herët ka eliminuar Cristian Garinin.

Çifti tjetër gjysmëfinal është Novak Djokovic – Cameron Norrie.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat