Alcaraz mposht italianin

Tenis

Alcaraz mposht italianin

Më: 8 shtator 2022 Në ora: 11:41
Alcaraz mposht italianin

Alcaraz mposht italianin dhe kualifikohet në gjysmëfinale!

Jannik Sinner është jashtë US Open, që është turneu i katërt sezonal Grand Slam, i cili zhvillohet në fushat e forta të Qendrës Kombëtare të Tenisit USTA Billie Jean King” në Flushing Meadows, Nju Jork (60,000,000 dollarë).

21-vjeçari nga Sesto Pusteria, numri 13 në renditje dhe i 11-ti në klasifikimin e favoritëve për fitimin e turneut, humbi në çerekfinale nga Carlos Alcaraz në pesë sete me rezultatin 3-6, 7-6, 7-6, 5-7, 3-6.

Në gjysmëfinale spanjolli do të përballet me amerikanin Francis Tiafoe, i cili mundi rusin Andrey Rublev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat