Sessa: Jam munduar të përcjell emocionet që përjetova

Tenis

Sessa: Jam munduar të përcjell emocionet që përjetova

Më: 12 janar 2023 Në ora: 11:58
Nadal e Federer

Rivaliteti e miqësia që shoqëroi 15 vite karrierë mes tenistit zviceran Roger Federer e atij spanjoll Rafael Nadal, është kthyer një këngë. Federer u tërhoq nga sporti në shtatorin e vitit të kaluar, pas një ndeshje në lojën dyshe pikërisht me Rafael Nadal në krah.

“Sonte do të fluturojmë” (Si vola stasera) është titulli i këngës që është shkruar e kompozuar nga Francesco Sessa, që e adhuron sportin e tenisit.

“Kjo këngë është zhvilluar si një imazh i dy tenistëve që e nisën si rivalë në fushë dhe më pas marrëdhënia mes tyre u kthye në miqësi”, tha Sessa.

Një këngë që fillimisht nisi nga një tekst i shkruar nga vetë këngëtari: “Jam munduar të përcjell emocionet që përjetova duke parë Federer e Nadal pas sfidës së fundit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat