Tifozët shpërthejnë ndaj serbit

Tenis

Tifozët shpërthejnë ndaj serbit

Më: 14 prill 2023 Në ora: 16:41
Novak Gjokoviq

Tenisti Novak Gjokoviq është tërbuar gjatë një ndeshje me italianin Lorenzo Museti.

Pasi rivali i tij e mposhti, ai u kthye në karrigen e tij tepër i revoltuar.

Tenisti serb kapi reketin dhe më pas e theu me këmbë. 

Tifozët kanë shpërthyer ndaj tij.

Një tifoz shkroi: “Një sjellje e turpshme nga dikush që supozohet të jetë një model për mijëra tifozë dhe sportistë të rinj. Rafael Nadal nuk ka thyer kurrë një reket, ndërsa ky djalë,..”

Një tjetër tha: “Shembull i arsyes pse nuk do ta pëlqej kurrë Gjokoviqin, si lojtar apo si person.”

Një i tretë shtoi: “Turp”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat