Vdes sportisti në moshën 24-vjeçare

Tenis

Vdes sportisti në moshën 24-vjeçare

Më: 5 janar 2024 Në ora: 17:34
Mathieu Montcourt

Lajmi për tragjedinë që goditi tenisin u bë i ditur nga “L’Equipe”!

Tenisi francez mban zi për vdekjen e Mathieu Montcourt, një 24-vjeçar.

Vdekja, shkruan gazeta franceze “L’Equipe”, ka ndodhur mbrëmë dhe ende nuk janë bërë të ditur shkaqet. Federata Franceze ka njoftuar se do të lëshojë një deklaratë sot.

Në karrierën e tij, Montcourt kishte arritur nr. 119 në renditjen ATP. Ai e mbylli vitin 2008 në numrin 235 të botës. Këtë vit ai u mposht në raundin e dytë të Roland Garros nga çeku, Radek Stepanek.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat