Italianët pa fat

Volejboll

Italianët pa fat

Më: 23 maj 2022 Në ora: 13:18
Italianët pa fat

Në Lubiana të Sllovenisë u zhvilluan finalet e Ligës së Kampionëve në volejboll, për meshkuj dhe femra për sezonin 2021-2022.

Në konkurencën e femrave, në finale triumfoi skuadra turke e Vakifbank Stamboll, e cila mundi 3-1 në sete italianet e Koneliano-s (25-22, 25-21, 23-25, 25-21).

Ishte një hakmarrje për skuadrën turke për humbjen e një viti më pare, në finalen e Ligës së Kampionëve. Ndërkohë për skuadrën turke ky është titulli i pestë në histori.

Në konkurencën e meshkujve, titulli kampion i Europës do të shkojë për polakët e Zaksa Kedzierzyn Kozle, që mundi me 3-0 në sete (25-22, 25-20, 32-30) italianët e Trento-s.

Ky është titulli i dytë radhazi në Ligën e Kampionëve për skuadrën polake, që arriti të jetë më e saktë në momentet vendimtare të kësaj [email protected]

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat