Skenderbeu mposht G.E Therandën

Volejboll

Skenderbeu mposht G.E Therandën

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 11:19
Skenderbeu

Skenderbeu ka mposhtur G.E Therandën me rezultat 1:3, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në Superligën A, meshkujt, të shtunën mbrëma.

Mysafirët treguan dominim qysh në start të ndeshjes, duke fituar dy setet e parë me rezultat të njëjtë, 19-25, me nikoqirët që u konsoliduan në setin e tretë për ta fituar 25-18. Megjithatë, ekipi i Skenderbeut siguroi fitoren në setin e katërt, të cilin e fitoi me rezultat 20-25.

Loja ishte fer dhe korrekte, në përjashtim të një incidenti në publik.

FVK denon ashpër këtë incident që i jep shije të hidhur sportit të volejbollit dhe paralajmëron masa ndaj akterëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat