Drita fiton kundër Lubotenit

Volejboll

Drita fiton kundër Lubotenit

Më: 13 nëntor 2022 Në ora: 22:51
Drita

Drita ka mposhtur Lubotenin me rezultat 3-0 në sete, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në Superligën A, meshkujt, të dielën mbrëma.

Seti i parë u dominua me një lojë më të baraspeshuar, me "Intelektualët" që arritën ta fitojnë 25-23, para se të kryejnë më lehtë në të dytin me rezultat 25-18.

Setin e tretë gjilanasit e fituan me rezultat 25-15 për të siguruar pikët e plota nga përballja.

Pas kësaj fitoreje, Drita grumbullon 16 pikë, ndërsa Luboteni mbetet në kuotën e tri pikëve në vendin e fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat