Drita mposht Pejën

Volejboll

Drita mposht Pejën

Më: 19 nëntor 2022 Në ora: 22:12
Drita

Drita mposht Pejën në superderbin e javës së nëntë!

Drita ka regjistruar një fitore të rëndësishme si mysafire e Pejës në "Karagaqi", duke triumfuar me rezultat 0:3 (16-25, 23-25, 22-25), në përballjen e së shtunës mbrëma.

Ishte një takim i rëndësishëm për të dy ekipet për t'u shkëputur nga njëra tjetra pasi, para duelit, kishin pikë të barabarta.

Pas kësaj fitoreje, Drita grumbullon 19 pikë dhe, të paktën përkohësisht, kryeson në tabelë, me dy pikë më shumë se Skenderbeu, i cili ka një ndeshje më pak të luajtur.

Peja, në anën tjetër, mbetet në kuotën e 16 pikëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat