Ferizaj triumfon kundër Skënderbeut

Volejboll

Ferizaj triumfon kundër Skënderbeut

Më: 18 mars 2023 Në ora: 23:10
Ferizaj

Ferizaj triumfon kundër Skënderbeut!

Ferizaj ka arritur një fitore të rëndësishme kundër Skënderbeut, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 16 në Superligën A, meshkujt, të shtunën mbrëma.

Ferizajasit triumfuan me rezultat 3-1 (28:26--25:22--28:30--25:16), me setet që u karakterizuan me një rivalitet të fortë, sidomos seti i parë dhe i tretë.

Pas kësaj fitore, Ferizaj bën presion në pozitat e epërme të tabelës, derisa tash gëzon diferencë prej vetëm dy pikëve me vendin e dytë, ku gjendet pikërisht Skënderbeu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat