KV Ferizaj triumfon

Volejboll

KV Ferizaj triumfon

Më: 26 mars 2023 Në ora: 22:49
KV Ferizaj

KV Ferizaj triumfon në derbin e qytetit kundër Lubotenit!

Ferizaj ka mposhtur Lubotenin në ndeshjen derbi të qytetit, të vlefshme për xhiron e 17 në Superligën A, meshkujt, të dielën mbrëma.

Ferizaj triumfoi me rezultat 0-3 (14-25, 17-25, 14-25), në një fitore të pastër dhe të mirëseardhur të ekipit i cili konsiderohej si mysafir në letër.

Ishte një përballje e dominuar nga djelmoshat e trajnerit Ridvan Grainca, ndërsa Luboteni rezistencën më të madhe e tregoi në setin e dytë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat