Peja - Ferizaj, finalja e dytë e play-off-it

Volejboll

Peja - Ferizaj, finalja e dytë e play-off-it

Më: 3 maj 2023 Në ora: 23:10
Foto ilustrim

Finalja e dytë e playoffit në konkurrencën e meshkujve në Superligën A, do të luhet të enjten dhe, bazuar edhe në atë që pamë në përballjen e parë, do të shohim një tjetër ndeshje tejet interesante.

Po flasim për dy ekipet më të mira të volejbollit në Kosovë këtë sezon dhe gjithçka është e mundur të shohim e të ndodh.

Peja në këtë ndeshje futet pas fitores në përballjen e parë me rezultat 1-3 (23-25, 25-22, 21-25, 23-25) në palestrën "Bill Klinton", ndërsa kësaj radhe do ta ketë avantazhin e të luajturit si vendase.

Në anën tjetër, kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për Ferizajn që ta fitojë, në mënyrë që mos të mbetet shumë prapa pejanëve, të cilët janë vetëm dy fitore larg titullit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat