Agron Kuka: Loriana sot e konfirmoj se është potencial apsolut për medalje olimpike

Xhudo

Agron Kuka: Loriana sot e konfirmoj se është potencial apsolut për medalje olimpike

Nga: Kemajl Goca Më: 13 janar 2021 Në ora: 17:07
Agron Kuka: Loriana sot e konfirmoj se është potencial apsolut për medalje olimpike

Një medalje e artë dhe tri të bronzta, kjo është mrekulli dhe që e lartëson shtetin e Kosovës në glob.

Xhudistja Loriana Kuka (-78 kg) sot bëri mrekullinë, shkëlqeu luftë pas lufte dhe fitoi medaljen e bronztë në garën e fortë Masters në Doha të Katarit.

Pas të artës së Distria Krasniqit dhe të bronztës së Majlinda Kelmendit e Nora Gjakovës, edhe Loriana me medalje, gjithsej katër medalje për 3 ditë. Presidenti i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, tha se është një sukses i jashtëzakonshëm.

“Sot me medaljen e Lorianës edhe përfundon Mastersi i këtij viti me epilog 4 medalje dhe një vend i 7-të. 
Sukses i jashtëzakonshëm për xhudon e Kosovës dhe konfirmim i pamohueshëm i normave olimpike për të pesë garuesit. 

Sa i përket Lorianës kam deklaruar edhe dje se nëse e kalon luftën e dytë atëherë pres medalje, kjo edhe ndodhi. 
Loriana sot e konfirmoj se është potencial apsolut për medalje olimpike duke besuar po ashtu se deri në Lojërat Olimpike do ta ngris formën akoma.

Si kryetar i Federatës shprehi kënaqësinë dhe i përgëzoj gjithë ekipin të udhëhequr nga Driton Kuka për punën dhe sakrificën për të arritur këto suksese”, tha Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat