Fationa Kasapi gjunjëzon austriaken

Xhudo

Fationa Kasapi gjunjëzon austriaken

Nga: K.Goca Më: 1 maj 2021 Në ora: 13:15
Fationa Kasapi gjunjëzon austriaken

(E plotësuar) - Fationa Kasapi në kategorinë - 57 kg eliminohet nga polakja Arleta Podolak.

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Fationa Kasapi, shënon fitore në përballje me austriaken dhe kualifikohet në rrethin tjetër në European Open, që po mbahet në Zagreb. 

Ajo ishte më e mirë se austriakja Julia Sommer dhe fiton me ippon, tani ndeshet me polaken Arleta Podolak.   

Kasapi synon fitore edhe ndaj polakes dhe të futet në zonën e medaljeve. 

Xhudistet tona po tregojnë formë të mirë në Zagreb.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat