Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë

Xhudo

Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 12:48
Ekipi i xhudos niset nga Tokio për në Kosovë

Ekipi i Kosovës në xhudo është duke lënë Japoninë apo më saktë kryeqytetin Tokio për t’u nisur drejt atdheut.

Kosova kori sukses të madh në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke arritur t’i fitojë dy medalje të arta.

Distria Krasniqi në kategorinë deri në 47 kilogramë dhe Nora Gjakova deri 57 kilogramë e bënë krenare Kosovën në Japoni.

Tani, ekipi i xhudos është nisur nga Tokio për në Kosovë dhe pritet të arrij dikur në orët e vona të ditës së sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat