Driton Kuka flet nga Peja thotë se Majlinda Kelmendi i hapi dyert sportit të Kosovës

Xhudo

Driton Kuka flet nga Peja thotë se Majlinda Kelmendi i hapi dyert sportit të Kosovës

Më: 3 gusht 2021 Në ora: 21:51
Driton Kuka

Trajneri i ekipit olimpik të xhudos, Driton Kukan në festën e pritjes në Pejë ka dhënë një fjalim të shkurtë duke i falënderuar qytetin e vendlindjes.

Ndër të tjera ai ka falënderuar edhe suksesin e Majlinda Kelmendit e cila hapi dyert e medaljeve të arta dhe ai japi motiv xhudistëve kosovarë që të synojnë sa më shumë.

“Pas asaj të parës që ka qenë Majlinda, ka hapur dyert në shumë dimensione ato politike dhe sportive”.

Po ashtu është ndier i befasuar nga fitorja e Distria Krasniqit dhe Nora Gjakovës në “Tokyo 2020”.

“Disi [Distria Krasniqi] dhe Nora më kanë befasuar në mënyrën më të mirë të mundshme”, ka thënë Driton Kuka.

Kujtojmë se Kosova ka tri medalje të arta në Lojëra Olimpike, një në ‘’Rio 2016’’ nga Majlinda Kelmendi dhe dy nga Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova në “Tokyo 2020”.

Të tri këto medalje erdhën në krye me trajnerin Driton Kuka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat