Kuka: Me shumë emocion u përurua edhe rruga deri tek palestra 

Xhudo

Kuka: Me shumë emocion u përurua edhe rruga deri tek palestra 

Nga: K.G. Më: 28 shtator 2021 Në ora: 21:13
Kuka: Me shumë emocion u përurua edhe rruga deri tek palestra 

Driton Kuka, trajneri më i mirë shqiptar, është jashtëzakonisht i lumtur që qyteti i Pejës sot u bë me qendrën kombëtare të xhudos, nga i cili qytet dolën tre kampione olimpike, xhudistet Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova. 

“Edhe zyrtarisht...
Qendra Nacionale e xhudos në Pejë!

Kryeministri Kurti, presidentja Osmani  dhe presidenti i IJF Vizer sot solemnisht pren shiritin për hapjen e palestrës.

Me shumë emocion u përurua edhe rruga deri tek palestra nga kryetari i Komunës Muhaxheri me emrin e Presidentit të IJF, një simbolikë e bukur për mikun tonë!

Projekti i mbështetur nga Ministria e sportit, IJF dhe Federata jonë u finalizua në afat  rekord .

Me ministrin Çeku kemi biseduar që projekti të vazhdoj tutje!

Pozitë e opozitë ishin bashkë, sporti bashkon e ne kemi nevojë të jemi bashkë që të jemi më të fuqishëm!

Kosova mbi të gjitha”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat