Driton Kuka për Majlinda Kelmendin: Sa shumë krenar me veprën tënde!

Xhudo

Driton Kuka për Majlinda Kelmendin: Sa shumë krenar me veprën tënde!

Nga: K.G. Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 11:12
Driton Kuka për Majlinda Kelmendin: Sa shumë krenar me veprën tënde!

Drita Kuka, trajneri më i mirë shqiptar, thotë se është krenar për Majlinda Kelmendi, kampionen olimpike, e cila mbrëmë u pensionua nga xhudo aktive. 

“Faleminderit Majlindë!

Sa shumë krenar me veprën tënde!
Vepër e inspirimit se si duhet atdheu.

E artë 2016 Olympic Champion
E artë 2013 World Champion

E artë 2014 World Champion
E artë European Champion 14, 16, 17, 19 
E artë 2013 World Masters 

E artë 7x Grand Slam 
E artë 10x Grand Prix 
E artë 23 European Champion 2012

E artë Jr. World Champion 2009
E artë Jr.  European Champion 2009 & 10”, ka shkruar Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat