Agjencia Bullgare e Lajmeve befason për Distria Krasniqin

Xhudo

Agjencia Bullgare e Lajmeve befason për Distria Krasniqin

Më: 29 dhjetor 2021 Në ora: 13:40
Agjencia Bullgare e Lajmeve befason për Distria Krasniqin

Agjencia Bullgare e Lajmeve (BTA), e cila përfshin 10 agjenci kombëtare nga rajoni i ka përzgjedhur 10 sportistët më të mirë në Ballkan për vitin 2021.

Xhudistja e Kosovës Distria Krasniqi është zgjedhur si e katërta në listë.

Krasniqi është kampione olimpike.

Sportistët me të votuar

1. Novak Gjokoviq (Serbi)

2. Giannis Antetokounmpo (Greqi)

3. Miltiadis Tentoglou (Greqi)

4. Distria Krasniqi (Kosovë)

5. Jovana Prekovië (Serbi)

6. Ivet Goranova (Bullgari)

7. Biljana Dudova (Bullgari)

8. Martin i Valent Sinkovië (Kroaci)

9. Mete Gazoz (Turqi)

10. Nicoleta-Ancuta Bodnar i Simona Radis (Rumani).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat