Kjo ishte atmosfera në Paris ku garuan xhudistet e Kosovës

Xhudo

Kjo ishte atmosfera në Paris ku garuan xhudistet e Kosovës

Nga: K.G. Më: 15 shkurt 2022 Në ora: 14:16
Kjo ishte atmosfera në Paris ku garuan xhudistet e Kosovës

Mbi 12 mijë shikues kanë qenë të pranishëm në palestrën e sportit në Paris, ku garuan edhe xhudistet e xhudistët e Kosovës.

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, është krenar që nga ky ambient madhështorë i solli 6 medalje të arta Kosovës në vitet e ndryshme.   

“Grand Slam Paris në javën e kaluar!
Kënaqësi të kthehet atmosfera në garat e mëdha të xhudos.

Grand Slamin e Parisit e kemi fituar plot 6 herë deri tash!

Majlinda 4 të arta
Akili – 1 e artë
Distria – 1 e artë.

Plot 6 medalje të arta në zemrën e Parisit!”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat