Distria Krasniqi -  sportistja më e mirë në Kosovë për vitin 2021

Xhudo

Distria Krasniqi -  sportistja më e mirë në Kosovë për vitin 2021

Nga: Kemajl Goca Më: 3 mars 2022 Në ora: 21:58
Distria Krasniqi -  sportistja më e mirë në Kosovë për vitin 2021

Distria Krasniqi, trimëresha jonë, që e bëri krenarë shtetin e Kosovës dhe shqiptarinë kudo që jetojnë e veprojnë, u shpall sportistja më e mirë për vitin 2021 nga Komiteti Olimpik i Kosovës, në ceremoninë që u mbajt në “Emerald” të Prishtinës.

Kjo as diskutohej kur kihet parasysh suksesit i xhudistes në arenën ndërkombëtare.

Komiteti Olimpik i Kosovës nuk e kishte problem për të zgjedhur në të mirët për vitin 2021.

Krasniqi është kampione olimpike në kategorinë – 48 kg. ajo u shpreh e lumtur për çmimin dhe zotohet për vazhdimësinë e sukseseve.      

Distria mori edhe çekun 2000 euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat