Ministri Çeku me disa fjalë për Laurën dhe Distrian

Xhudo

Ministri Çeku me disa fjalë për Laurën dhe Distrian

Nga: K.G. Më: 30 prill 2022 Në ora: 15:48
Ministri Çeku me disa fkjalë për Laurën dhe Distrian

Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport të Kosovës, Hajrulla Çeku, uron për medaljen e argjendtë Laura Fazliun dhe të bronztën Distria Krasniqi.

“Në europianin e xhudos në Sofje, Laura fiton të argjendtën, Disi të bronztën.

Kampionatin Europian 2022 që po mbahet në Sofje të Bullgarisë e nisëm me medaljen e bronztë të Distria Krasniqit, kampiones sonë olimpike. Suksesi vazhdoi edhe sot, në ditën e dytë, kur Laura Fazliu fitoi medaljen e argjendtë duke e marr titullin e nën-kampiones europiane. Paraqitje të mirë në kampionat patën edhe Flaka Loxha dhe Akil Gjakova. 

Image

Kënaqësi e papërshkrueshme të përcjell nga afër ekipin tonë të xhudos. Rezultatet e tyre ndërkombëtare janë krenari për shtetin tonë. Mirënjohje të veçantë dhe përgëzime të përzemërta kryetarit të Federatës së Xhudos Agron Kuka, trajnerit Driton Kuka dhe xhudisteve e xhudistëve tanë të shkëlqyer”, uron ministri Çeku.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat