Agron Kuka: Distria me hapa të sigurt po stabilizohet në kategorinë e re 

Xhudo

Agron Kuka: Distria me hapa të sigurt po stabilizohet në kategorinë e re 

Nga: Kemajl Goca Më: 3 qershor 2022 Në ora: 18:17
Agron Kuka: Distria me hapa të sigurt po stabilizohet në kategorinë e re 

Xhudistja e Kombëtares së Kosovës, Distria Krasniqi, sot nuk u përmbajt kundër kundërshtareve, duke i deklasuar sidomos në finale fitoi me ippon për vetëm një minutë ndaj hungarezes Reka Pupp.  

Kampionja olimpike në kategorinë -48 kg, tani po e tregon veten edhe në kategorinë e re – 52 kg, ku sot fitoi medaljen e artë në Grand Slam, që po mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë.

Presidenti i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, tha se Disi po stabilizohet në kategorinë e re.  

 “Sot në Grand Slam Tbilisi, ekipi ynë u paraqit me një garuese e kjo ishte Distria Krasniqi që garoj në kategorinë - 52 kg.

Distria me hapa të sigurt po stabilizohet në kategorinë e re dhe këtë e dëshmoj edhe sot në Grand Slam Tbilisi duke u stolisur me medalje të artë dhe 1000 pikë të vlefshme për ranglistën botërore!

Distria po trason rrugën për normën olimpike Paris 2024 e cila fillon në fund të muajit”, thotë Kuka për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat