Xhudos e Kosovës me tetë garues synon medalje në Lojërat Mesdhetare 

Xhudo

Xhudos e Kosovës me tetë garues synon medalje në Lojërat Mesdhetare 

Nga: K. G. Më: 24 qershor 2022 Në ora: 11:40
Xhudos e Kosovës me tetë garues synon medalje në Lojërat Mesdhetare 

Trajneri më i mirë në botë Driton Kuka, me trajneren Majlinda Kelmendi, me tetë xhudistë përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare, që fillojnë me 25 qershor e përfundojnë me 7 korrik në Oran të Algjerisë. 

Xhudo është sporti i vetëm që ka sjellë suksese e krenari në Kosovë dhe kudo ku jetojnë shqiptarët, synojnë medalje në Oran.

 “Prezantimin e sportistëve për Lojërat Mesdhetare Oran 2022, e nisim me sportin e xhudos, të cilët përfaqësohen me tetë sportistë, të prirë nga kampionia olimpike, Distria Krasniqi”, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës.

Lista:

Distria Krasniqi (-52 kg)
Akil Gjakova (-73 kg)
Loriana Kuka (-78 kg)
Laura Fazliu (-63 kg)
Flaka Loxha (-57 kg)
Erza Muminoviq (-48 kg)
Arbër Kullashi (-81 kg)
Shpati Zekaj (-100 kg)
Trajner Driton Kuka dhe nd/trajner Majlinda Kelmendi
Gjyqtar: Fatmir Salihaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat