Distria nuk ia del në finale ndaj japonezes, e argjendtë në Zagreb

Xhudo

Distria nuk ia del në finale ndaj japonezes, e argjendtë në Zagreb

Nga: Kemajl Goca Më: 15 korrik 2022 Në ora: 18:18
Distria Krasniqi

Kampionja olimpike, Distria Krasniqi (- 52 kg), është fituese e medaljes së argjendtë në Grand Prix në xhudo, që u mbajt në Zagreb të Kroacisë.

Distria nuk ia doli në finale duke pësuar humbje me ippon nga kampionja olimpike, japonezja  Abe Uta.

Në duelin e parë mposhti me wazaari garuesen nga Qipro, Sofia Asvesta.

Image

Krasniqi në duelin e dytë mposhti me 2 wazaari për Ippon zviceranen, Binta Ndiaye.

Distria në çerekfinale mposhti me Ippon mongolezen, Khorloodoi Bishrelt.

Kampionja jonë Olimpike në gjysmëfinale e mposhti me wazaari garuesen nga Izraeli, Gefen Primo.

Disi ia solli edhe një medalje Kosovës nga një garë shumë e fortë. 

Disi fitoi 490 pikë olimpike për Lojërat Olimpike Paris 2024, ndërsa Flaka Loxha 112.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat