Laura Fazliu mposhtet në luftën e parë në Zagreb

Xhudo

Laura Fazliu mposhtet në luftën e parë në Zagreb

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 11:52
Laura Fazliu mposhtet në luftën e parë në Zagreb

Laura Fazliu është eliminuar nga eliminua nga Grand Prix-i i Zagrebit.

Xhudistja e Kosovës ka pësuar humbjen që në luftën e parë, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Laura u mposht me “Ippon” nga xhudistja e Republikës Dominikane, Ariela Sanchez.

Kujtojmë se të premten garuan dy xhudistet tjera të Kosovës, Distria Krasniqi dhe Flaka Loxha.

Distria e fitoi medaljen e argjendtë, teksa Flaka u mposht në luftën e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat