​Kosova me gjashtë garues në Grand Prixi-in e xhudos në Austri

Xhudo

​Kosova me gjashtë garues në Grand Prixi-in e xhudos në Austri

Më: 25 maj 2023 Në ora: 08:38
Garues të xhudos

Gjashtë garues nga Kosova do të marrin pjesë në Grand Prix Upper Austria, që fillon sot dhe mbaron me datë 27.05.2023.

Në këtë Grand Prix do të ketë pjesëmarrës nga 5 kontinente, 72 shtete, 455 garues, 272 meshkuj e 183 femra.

Xhudistët kosovarë të cilët do të ndeshen atje janë:

1.Erza Muminoviq (-52 kg) ndeshet sot

2.Flaka Loxha (-57 kg) ndeshet sot

3.Akil Gjakova (-73 kg) ndeshet nesër

4.Laura Fazliu (-63 kg) ndeshet nesër

5.Loriana Kuka (-70kg) ndeshet nesër

6.Shpati Zekaj (-100 kg) ndeshet të shtunën

Bashkë me garuesit kanë udhëtuar trajneri ynë Driton Kuka dhe ndihmëstrajnerja Majlinda Kelmendi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat