Dënohet me 2 mijë euro AAK-ja në Prishtinë

Zgjedhjet 2021

Dënohet me 2 mijë euro AAK-ja në Prishtinë

Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 16:55
Foto

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është dënuar me gjobë prej 2 mijë eurosh për shkak të shkeljes së Ligjit antiCOVID.

Kështu ka bërë të ditur kryeinspektori i Inspektoratit të Prishtinës, Adonis Tahiri përmes një postimi në Facebook.

Tahiri ka publikuar disa fotografi të cilat i kishte publikuar kandidati për deputet i AAK-së, Daut Haradinaj gjatë një tubimi ku ishin mbledhur persona të shumtë brenda një hapësire të mbyllur.

“Askush mbi ligjin. Grumbullim i më shumë njerëzve – në kundërshtim me vendimin qeveritar; Shkelje e Ligjit për parandalim dhe luftim te Covdi19”, shkruan Tahiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat