Limaj: Kosova nuk lihet në duart e atyre që e lanë atë të vetme

Zgjedhjet 2021

Limaj: Kosova nuk lihet në duart e atyre që e lanë atë të vetme

Më: 6 shkurt 2021 Në ora: 17:38
Fatmir Limaj

"Zëri çlirimtarë të jetë në Kuvend për mos të lejuar që rrugetimi i shtetndërtimit të vendit tonë të shkojë në kahje të gabuar", ka thënë ndër të tjera kryetari Limaj.

Nisma Socialdemokrate ka filluar zyrtarisht fushatën elektorale në Anamoravë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Ky subjekt politik i ka prezantuar kandidatët tpër deputetë nga Gjilani, Vitia, Kllokoti dhe Kamenica.

Sipas Limajt, Kosova nuk lihet në duart e atyre që e lënë Kosovën të vetme duke ju ikur përgjegjësivë.

Më poshtë mund ta lexoni komunikatën e plotë:

Kryetari Limaj në këtë takim tha se përgjigja më e mirë ndaj atyre që tentojnë ta zbehin, zhbëjnë të kaluarën tonë të lavdishme është ky besim i jashtëzakonshëm që po na japin bashkëluftëtarë e qytetarë në Anamoravë dhe anekënd Kosovës.

Kosova nuk lihet në duart e atyre që e lënë Kosovën të vetme duke ju ikur përgjegjësivë.

Ftesa jonë ishte që zëri çlirimtarë të jetë në Kuvend për mos të lejuar që rrugetimi i shtetndërtimit të vendit tonë të shkojë në kahje të gabuar ka thënë ndër të tjera kryetari Limaj.

Ndërsa, Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi tha se është për keqardhje që një kandidat për kryeministër gjenocidin e okupatorit serb gjatë luftës së fundit në Kosovë e quan përpjekje, prandaj ai nuk duhet të votohet sepse ai po e mohon të vërtetën e të kaluarës sonë.

Ai ka bërë thirrje që Anamorva të votojë çlirimtarët e 121-it dhe mos votoni ata që në çdo etapë të rendësishme për vendin kanë mbajtur krah të gabuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat