Istogu-Prishtina e Re, dy skuadrat në kërkim të fitores së tretë

Basketboll

Istogu-Prishtina e Re, dy skuadrat në kërkim të fitores së tretë

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 12:19
Istogu-Prishtina e Re, dy skuadrat në kërkim të fitores së tretë

Nga dita e hënë (sot) deri të premten do të zhvillohet xhiroja e tretë në Ligën e Parë në konkurrencën e meshkujve.

Sot do të përballen New Basket-Marigona Hill Prishtina. Prizrenasit kanë një fitore dhe një humbje, ndërsa prishtinasit dy humbje në dy ndeshje.

Vushtrria që ka një fitore dhe një humbje, do të ndeshet me Borean, ku skuadra pejane ka dy fitore në dy ndeshje.

Të premten do të zhvillohen tri përballjet tjera, ku kryesorja është ndërmjet Istogut dhe Prishtina e Re, dy skuadra që kanë shënuar nga dy fitore në dy xhirot e para. Ndërkohë, AS Prishtina-Feronikeli, është sfida ku dy skuadrat kanë dy humbje dhe kërkojnë fitoren e parë në këtë edicion.

Vëllaznimi një nga favoritët kryesor për tu rikthyer në Superligë, do të sfidohet nga Dardanët, ku kjo e fundit ka dy humbje në dy ndeshje, ndërsa kuqezinjtë kanë dy fitore.

Liga e Parë - Java 3

E hënë

16:30 NEW Basket - Marigona Hill Prishtina

E martë

20:15 Vushtrria - Borea

E premte

16:30 AS Prishtina - Feronikeli

17:00 Vëllaznimi - Dardanët

19:00 Istogu - Prishtina e Re

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat