Paraqiten me emrin Prishtina në Beograd, ky është kokëkrisuri 

Basketboll

Paraqiten me emrin Prishtina në Beograd, ky është kokëkrisuri 

Nga: K.Goca Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 22:08
Paraqiten me emrin fantom Prishtina në Beograd, ky është kokëkrisuri 

Në Serbi dëgjon gjithçka dhe ëndrra të llojllojshme! Edhe një skandal i radhës!  

Në Beograd mbahet turneu i basketbollit, e paska dal dikush që paska nostalgji për Prishtinën dhe qenka paraqitur me emrin fantom Prishtina.

Siç shihet në semafor paskan luajtur Prishtina fantome me Zarën e Kroacisë, është fjala për veteranët. Nuk kanë fund budallaqet e serbëve. 

“Turneu tradicional përkujtimor "Dragisha Shariç" u mbajt në Beograd për të 14-tën herë.
Morën pjesë rreth 55 ekipe, të cilat u ndanë në kategori të ndryshme. Duke filluar nga 30+, deri në 65+...

Një ekip tërhoqi vëmendjen tonë të veçantë. Kryesisht për shkak të emrit Prishtina nga Beogradi.

Ne e zbuluam historinë e tyre të plotë dhe është jashtëzakonisht interesante”, shkruan një farë media serbe “Kurir”.

“Ndodhi spontanisht. Jemi mbledhur nga dëshira që tradita e basketbollit të Prishtinës të vazhdojë të jetojë. Jemi nga KB Prishtina dhe KB Fushë Kosova. Për t'u afruar me njerëzit që nuk e dinë, është diçka si Beogradi dhe Zemuni”, thotë ky kokëkrisur Aleksandar Marinkoviq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat