Dy skuadrat favorite për të fituar titullin ndeshen sonte me njëra-tjetrën

Basketboll

Dy skuadrat favorite për të fituar titullin ndeshen sonte me njëra-tjetrën

Më: 7 janar 2022 Në ora: 19:10
Dy skuadrat favorite për të fituar titullin ndeshen sonte me njëra-tjetrën

Milwaukee Bukcs janë kampionët aktual në NBA, pikërisht për të arritur deri në finale të konferencës lindore, Bucks mposhtën skuadrën e Brooklyn Nets në ndeshjen e shtatë.

Brooklyn që vie nga një seri e dobët ndeshjeve në shtëpi, do të ketë punë ndaj skuadrës së Giannis i cili po i prinë listës për të u shpallur MVP në fund të sezonës.

Ndeshjet që do të zhvillohen sonte janë:

Philadelphia 76ers – San Antonio Spurs 

Brooklun Nets – Milwaukee Bucks 

Toronto Raptors – Utah Jazz

Chicago Bulls – Washinghton Wizards 

Houston Rockets – Dallas Mavericks 

OKC – Minnesota Timberwolves 

Denver Nuggets – Sacramento Kings 

Los Angeles Lakers – Atlanta Hawks 

Portlan Trail Blazers – Cleveland Cavaliers

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat