Vdes në moshën 46-vjeçare sportisti i mirënjohur 

Basketboll

Vdes në moshën 46-vjeçare sportisti i mirënjohur 

Nga: K. Goca Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:40
Vdes në moshën 46-vjeçare sportisti i mirënjohur 

Është ndarë nga jeta në moshën 46-vjeçare ish basketbollisti i njohur gjerman, Ademola Okulaja.

Gjatë karrierës së tij, Ademola Okulaja luajti 172 ndeshje për Gjermaninë dhe për një kohë drejtoi edhe kombëtaren gjermane si kapiten.

Ai ishte një nga figurat kryesore në ekip me Dirk Nowitzki dhe Patrick Femerling.

Në nivel klubesh, Ademola Okulaja luajti për ALBA-n, Girona-n, Barcelonën, Unicaja-n, Benetton-in, Pamesa-n, Khimki-n dhe Brose-n!

Duke luajtur për skuadrën e Berlinit, ai fitoi edhe Kupën e Koraçit në vitin 1995.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat