Fetahu dhe Dushku morën pjesë në aktivitetin me klasat e gjashta të Prishtinës

Basketboll

Fetahu dhe Dushku morën pjesë në aktivitetin me klasat e gjashta të Prishtinës

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 12:22
Fetahu dhe Dushku morën pjesë në aktivitetin me klasat e gjashta të Prishtinës

Fetahu dhe Dushku morën pjesë në aktivitetin me klasat e gjashta të Prishtinës në shënimin e Ditës Olimpike 2022!

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Arben Fetahu dhe Sekretarja e Përgjithshme, Elvira Dushku të premten morën pjesë në aktivitetin me klasat e gjashta të Prishtinës në shënimin e Ditës Olimpike 2022, aktivitet ky i organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK).

Në këtë event morën pjesë Ministri për Kulturë, Rini dhe Sport i Kosovës (MKRS), Hajrulla Ceku, i cili i inkurajoi fëmijët për tu marrë sa më shumë me sport, ndërsa të njëjtën gjë e bëri edhe numri një i KOK-ut, Ismet Krasniqi.

Aktiviteti në fjalë është mbajtur stadiumin e Prishtinës “Fadil Vokrri”.

23 qershori është data kur zakonisht shënohet Dita Olimpike në mbarë botën, ditë kjo që përkon me themelimin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (KON), ndërsa në Kosovë u mbajt më herët për shkak të pjesëmarrjes së ekipit nga Kosova në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” që nisin në javën e ardhshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat