Ismaili kalon te Ponte Prizreni, përforcim i madh për trajnerin Rifati 

Basketboll

Ismaili kalon te Ponte Prizreni, përforcim i madh për trajnerin Rifati 

Nga: K.G. Më: 2 korrik 2022 Në ora: 20:51
Ismaili kalon te Ponte Prizreni

Ponte Prizreni (Prizreni - 16) përforcohet me basketbollistin e Sigal Prishtinës, Meriton Ismaili.

Është përforcim i madh për ekipin nga Prizreni, ku drrjtohet nga trajneri Arbnor Rifati.

 “Meriton Ismaili kalon te Ponte Prizreni.

Transferi i parë në afatin kalimtar e basketbollit për ekipin tonë fillon me lojtarë vendorë.

Meriton Ismaili nga sot zyrtarisht është pjesë e KB Ponte Prizreni.

Marrëveshja mes dy palëve është arritur sot dhe Meritoni do jetë me ne për 1 sezon me mundësi vazhdimi.

Meriton Ismaili 195 cm së fundi ka qenë pjesë e Sigal Prishtinës, i njejti është i rregullt edhe në përfaqësuesen A në basketboll.
Vetëm fillimi për edicionin e ri që pritet të jetë.

Me kaq nuk do ndalemi, së shpejti do vazhdojmë edhe me përforcimet tjera”, njofton KB Ponte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat