Sigal Prishtina pëson humbje të thellë nga ekipi estonez 

Basketboll

Sigal Prishtina pëson humbje të thellë nga ekipi estonez 

Nga: K. G. Më: 28 shtator 2022 Në ora: 17:42
Sigal Prishtina

Sigal Prishtina ka pësuar humbje të thelë në Jonava të Lituanisë.

Ekipi nga Estonia, BC Kalev/Cramo, ka shënuar fitore me rezultat 98:61 (19:16, 30:23, 24:11, 25:11) ndaj Sigal Prishtinës, në ndeshjen e Grupit B të gjysmëfinales së FIBA Europe Cup.

Sigal Prishtina nuk u tregua e denjë në çerekun e tretë kur rivali u shkëput në epërsi me 23 pikë (73:50).

Estonezët shënuan fitore me rezultat 98:61 dhe avancojnë më tej, ndërsa Prishtina eliminohet nga garat evropiane.  

Basketbollisti Kristjan Kitsing me 24 pikë është më efikasi të ekipi estonez, ndërsa Jan Palokaj me 14, Derrick Wilson 14 e Dardan Berisha me 13 sosh, më efikasit tek skuadra e kryeqytetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat