Ylli në kërkim të fitores së parë, ballafaqohet me Ponte Prizrenin

Basketboll

Ylli në kërkim të fitores së parë, ballafaqohet me Ponte Prizrenin

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 11:16
Ylli

Dy ndeshje do të zhvillohen sot në kuadër të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

Vëllaznimi i Gjakovës do të ndeshet me Pejën, skuadër kjo e cila e ka nisur furishëm këtë edicion dhe ka tri fitore nga tri ndeshjet startuese të këtij sezon.

Ndeshja tjetër është ajo ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Golden Eagle Yllit.

Kampioni në fuqi edhe më tutje nuk e ka regjistruar asnjë fitore dhe do të kërkojë ta bëjë këtë pikërisht në ndeshjen e sotme.

Vëllaznimi – Peja, ora 17:00

Ponte Prizreni – Golden Eagle Ylli, ora 19:00

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat