Ku luajnë lojtarët e Irlandës që sfidojnë Kosovës në Prishtinë?

Basketboll

Ku luajnë lojtarët e Irlandës që sfidojnë Kosovës në Prishtinë?

Nga: K.G. Më: 22 shkurt 2024 Në ora: 12:15
Pamje nga një ndeshje

Kombëtarja e Republikës së Irlandës është në presion të Kosovës, në takimin e parë të Grupit A të parakualifikueseve për Kupën e Botës 2027 në basketboll.

Ballafaqimi luhet sonte në orën 19.00 në Qendrën e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Dardanët synojnë fitore në hapje të grupit, ku pjesë e këtij grupit janë Azerbajxhani dhe Zvicra.  

Lista:

Adrian O’Sullivan (Ballincollig), Lorcan Murphy (Templeogue), James Beckom (UCC Demons), Neil Randolph (Templeogue), Sean Flood (Den Helder, Holandë), Conor Quinn (Belfast Star), Jordan Blount (Energywise Ireland Neptune), Rapolas Buivydas (Garvey’s Tralee Warriors), James Gormley (Griffith College Eanna), David Lehane (UCC Demons), Taiwo Badmus (Valur, Iceland), Matt Treacy (Wallabies, Zvicra).

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat