KEK-u kampion i Ligës së Dytë, siguron inkuadrimin në Ligën e Parë

Basketboll

KEK-u kampion i Ligës së Dytë, siguron inkuadrimin në Ligën e Parë

Më: 4 prill 2024 Në ora: 14:43
KEK-u

KEK-u edicionin e ardhshëm do të jetë anëtare e Ligës së Parë të Meshkujve.

KEK-u në sfidën e dytë finale mundi Grapeland me rezultat 83:76 dhe kjo mjaftoi që të inkuadrohen në Ligën e Parë, pasi ndeshjen e parë finale të “Play-off”-it e fituan 95:100.

Kjo është hera e parë që KEKU do të luajë në Ligën e Parë të Meshkujve.

Medaljet dhe Kupën e ka ndarë Komesari i Garave në Federatën e Basketbollit të Kosovës, Faton Kurshumlija.

Ndërkohë, Grapeland do të luajë në “Play-out” me Dritën, ku do të vendoset se kush do të jetë anëtare e Ligës së Parë të Meshkujve për edicionin e ri.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat