Çairi e nis me fitore fazën çerekfinale, mposht TFT Skopje

Basketboll

Çairi e nis me fitore fazën çerekfinale, mposht TFT Skopje

Më: 7 prill 2024 Në ora: 00:32
Lojtarët e Çairit festojnë

Çairi e nis me fitore fazën çerekfinale, mposht TFT Skopje!

Klubi i Basketbollit Çair 2030 e ka nisur me fitore fazën çerekfinale, pasi mposhti TFT Skopje me rezultatin 81:78.

TFT Skopje kishte epërsi deri në minutën e 38-të, megjithatë më pas basketbollistët e Çairit u rikthyen në lojë dhe administruan takimin duke fituar në fund me 3 pikë epërsi.

Më meritorë pët triumfin e Çairit ishte Robi me 20 pikë të shënuara, ndërsa për miqtë me lojë të mirë u dallua Virc i cili realizoi 17 pikë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat