Një tjetër dasmë mbretërore: Princ Harry marton kushërirën, Lady Gabriella Windsor - Bota Sot
Një tjetër dasmë mbretërore: Princ Harry marton kushërirën, Lady Gabriella Windsor

Bota e Yjeve

Një tjetër dasmë mbretërore: Princ Harry marton kushërirën, Lady Gabriella Windsor

Më: 19 maj 2019 Në ora: 14:42
Pamje nga dasma mbretërore

Mbretëresha, Princi Filip, Duka i Sussex, Princesha Anne dhe Middletons morën pjesë në një tjetër dasmë mbretërore të Lady Gabriella Ëindsor dhe Thomas Kingston.

Princi Harry ishte në Chapel të Shën Gjergjit në kështjellën e Windsor vetëm 12 ditë pas lindjes së Archie, djalit të tij të parë me gruan Meghan dhe në prag të përvjetorit të tyre të parë të martesës.

Harry u shoqërua nga xhaxhai dhe halla e tij, Earl i Wessex dhe Princesha Royal, e cili ishte bashkë me burrin e saj të dytë Zëvendës Admiralin Timothy Laurence për martesën e Lady Gabriella, vajza e princit dhe princeshës Michael e Kent, për financierin Z. Kingston.

Image

Lady Gabriella dhe Kingston u puthën në shkallët e kishës së Shën Gjergjit pas ceremonisë. Çifti i sapomartuar u largua nga vendi ku u mbajt eventi me lumturi të dukshme në fytyrë të shoqëruar edhe nga miqtë e tyre më të ngushtë.

Çifti vazhdimisht shikonin njëri-tjetrin në sy duke buzëqeshur deri në momentin kur edhe hynë në makinën e tyre ku Ledi Gabriella u shoqërua dhe ndihmua për të sistmuar vellon e saj e cila ishte jo pak e gjatë.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat