Maturantja nga Peja e dizajnon vetë fustanin e saj më pako të cigareve - Bota Sot
Maturantja nga Peja e dizajnon vetë fustanin e saj më pako të cigareve

Bota e Yjeve

Maturantja nga Peja e dizajnon vetë fustanin e saj më pako të cigareve

Më: 23 maj 2019 Në ora: 19:06
Elita Bajramaj

Kjo është maturantja nga Peja, e cila për mbrëmjen e saj të maturës nuk ka vendosur ta blejë apo porositi fustanin e saj, por me duart e saj e ka dizajnuar veshjen e saj për këtë mbrëmje.

Elita Bajramaj e cila është maturante në shkollën e mesme teknike "Shaban Spahija" në Pejë, ka vendosur në një mnënyrë më të veçantë ta kaloj mbrëmjen e saj të maturës, duke e bërë vetë dekorimin e fustanit të saj.

Ajo këtë dizajn të fustanit të saj e ka bërë me diçka shumë të veçantë sikur janë letrat e pakove të cigareve, simbolikë  kjo padyshim e veçantë dhe shumë interesante. 

"Simbolikë e dizajnit të fustanit me pako të cigareve, është që të mos pihet duhani, dhe të vetëdijësohen nga ai ngase është shprehi e keqe", thotë maturantja Bajramaj.

Për më shumë shihni fotot e saj të mëposhtme:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...