Miliarderi indian i akuzuar për trafikim me njerëz, ja qfarë i kishte bërë Kylie Jenner - Bota Sot
Miliarderi indian i akuzuar për trafikim me njerëz, ja qfarë i kishte bërë Kylie Jenner

Bota e Yjeve

Miliarderi indian i akuzuar për trafikim me njerëz, ja qfarë i kishte bërë Kylie Jenner

Nga: H.O. Më: 7 korrik 2020 Në ora: 09:44
Umar Kamani

Themeluesi indian i kompanisë së modës së shpejtë Boohoo, Mahmud Kamani, e rriti tregun e tij në Manchester një biznes prej 2.6 miliardë paundë, i cili aktualisht është i përfshirë në akuzat e 'skllavërisë moderne dhe trafikimit me qenie njerëzore'.

Kompania filloj me vetëm tre stafa dhe operaoj jashtë një depoje në Manchester.

Miliarderi me origjinë indiane që filloj firmën e modës së shpejtë në Manchester dhe djali i tij playboy që e bindi Kylie Jenner të pozonte me një fustan 15 paundë, dersa policia po e heton qështjen e trafikimi njerëzor dhe skllavërinë në fabrikë./Bota sot

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat