Pornostarja dhuron të ardhurat për Vicenza Calcio - Bota Sot
Pornostarja dhuron të ardhurat për Vicenza Calcio

Bota e Yjeve

Pornostarja dhuron të ardhurat për Vicenza Calcio

Më: 17 shkurt 2018 Në ora: 16:31
Amandha Fox

Vicenza është një nga skuadrat më të vjetra të futbollit italian, por që për arsye ekonomike sot militon në Serinë C, grupi B.

Në janar të këtij viti klubi shpalli falimentin, pas një serie lëkundjesh me lëvizjet e pronarëve, e nisur që prej vitit 2014. Dhe në këtë moment të vështirë ka edhe nga ata që mendojnë ti japin një ndihmë skuadrës.

Kështu pornostarja Amandha Fox ka vendosur që të ndihmojë me të ardhura klubin Vicenza. “Do të dhuroj 10% të të ardhurave nga kalendari im i ri për Vicenza Calcio”, deklaroi pornostarja.'

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test