Gazetari nga Kosova fiton çmimin prestigjioz të gazetarisë në Suedi

Diaspora

Gazetari nga Kosova fiton çmimin prestigjioz të gazetarisë në Suedi

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 07:23
Diamant Salihu

Gazetari me prejardhje nga Kosova, Diamant Salihu, i cili jeton e vepron në Suedi është shpërblyer mbrëmë me çmim në kategorinë ‘Zëri i Vitit 2021″.

Salihu aktualisht punon në televizionin publik të Suedisë.

Në kohën kur ai ishte nominuar për këtë çmim pati deklaruar se është i nderuar për nominimin e tij në një ngjarje të madhe çmimesh.

Diamant Salihu ka punuar në gazetën kombëtare suedeze “Expressen” dhe katër vjet në televizionin suedez.

Libri i tij i botuar së fundmi është “Tills alla Dor”.

Image
Diamant Salihu
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat