Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë, sekuestrohen 21 kg drogë, laborator, armë e automjete

Diaspora

Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë, sekuestrohen 21 kg drogë, laborator, armë e automjete

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 20:28
Foto ilustrim

Shkatërrohet banda shqiptare në Athinë.

Mediat greke shkruajnë se gjatë një operacioni në lagjet Kipseli dhe Galatsi, policia ka gjetur 21 kg heroinë, e për këtë ka arrestuar 3 shqiptarë, dy meshkuj të moshave 33 dhe 33 vjeç, si dhe një grua e moshës 60 vjeçe. 

Në një banesë në Galtasi janë është gjetur edhe një laborator i përpunimit të heroinës. Po ashtu, veç drogës, policia ka sekuestruar 1 pistoletë me 11 fishekë, mbi 13 mijë euro, 2 automjete, 1 furgon, 2 peshore, 7 celularë, pajisje laborator si prerëse, e etj.

Si kreu i grupit është identifikuar 33-vjeçari, ndërsa përgjegjës për transportin e drogës ishte 36-vjeçari. Ndërsa roli i gruas së arrestuar, ishte ajo e përgjegjëses së laboratorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat